O nás

Príbeh Štramáka siaha do obdobia, ktoré bolo plné nádeje a odhodlania. Základný kameň položil Miro Riška v septembri 1992, keď otvoril Piváreň u Albína. Ponúkaný sortiment piva bol na obdobie štandardný, Albín vynikal hlavne v obsluhe a v príjemnej atmosfére.

Po 20 rokoch prišla revolučná myšlienka - variť si vlastné pivo, ktoré uzrelo svetlo sveta v roku 2012. Bezmála 12 mesiacov sa hľadalo vhodné meno. A to také, ktoré by vystihovalo charakter senického pivečka. Podarilo sa! Presne na prvého mája 2013 sa Miro a syn David Riška (štramácky sládek) rozhodoli, že zlatistý mok z vlastných tankov pomenujú Štramák.

Mladý Štramák rýchlo rástol a chcel sa chváliť vo svete a v lete 2013 bol moment, kedy nultý ročník Festivalu piva bol organizovaný a široká verejnosť mohla ochutnať nielen Štramáka. Stretnutie priateľov piva a dobrej (rockovej) hudby prerástol do pivného festivalu Štramák s veľkou obľubou v regióne. S pribúdajúcimi rokmi Štramák potreboval súrodencov, čo si žiadalo okrem iného aj rozsiahle stavebné úpravy. Po 10 rokoch sa rodina Štramáka rozrástla na 6 súrodencov zrejúc v desiatich veľkoobjemových tankoch:
• Bazové pivo 10° • Svetlý ležák 11° • Polotmavý ležák 12° • Svetlý špeciál František 13° • Ohnivý čert 15° • American Ipa 16°

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie